Kapka Naděje

NF Kapka naděje v Klaudiánově nemocnici předal dar v hodnotě 282 528 korun

Předčasné Vánoce zažila mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice. Nadační fond Kapka naděje s hejtmanem Milošem Peterou předali dary určené pro dětské a novorozenecké oddělení.

Součástí daru byly přístroje v celkové hodnotě 112 190 korun, konkrétně ultrazvukový nebulizátor - ULTRASONAT U-810 s příslušenstvím (speciální zvlhčovač vzduchu, který umožňuje lépe dýchat dětem s těžkým průběhem respiračních onemocnění) a fototerapeutickou lampu pro novorozence FK 2010 s příslušenstvím (pro novorozence, kteří mají těžší formu tzv. novorozenecké žloutenky).

Kromě přístrojů Kapka naděje také darovala postýlky v hodnotě 170 338 korun. Postýlky byly zakoupeny z výtěžku akce Koně pro Kapku, kde částkou 50 tisíc korun přispěl Středočeský kraj.

Za NF Kapka naděje byla přítomna zakladatelka Vendula Pizingerová a ředitelka fondu Elen Švarcová, hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera a nechyběla ani Pavlína Vacátková, jako pořadatelka akce Koně pro Kapku. „Byl to mimořádně silný okamžik, nejen kvůli tomu, že jsme obdarovávali dětské a novorozenecké oddělení, ale i díky individuálnímu dárci, který věnoval značnou částku na potřebný přístroj. Přál bych si, abychom my všichni mysleli na nemocné děti a snažili se jim pomoci, nejen v tomto předvánočním čase,“ sdělil hejtman Miloš Petera.

"Jsme vděční za každou pomoc, které se nám dostane. Naše dětské i neonatologické oddělení mají dobrou pověst a jsme rádi, když našim malým pacientům můžeme přilepšit víc než by dovolil nemocniční rozpočet. Děti, které jsou u nás, potřebují kromě lásky i specializovanou zdravotní péči, abychom jim umožnili co nejlehčí a nejrychlejší návrat domů. S Kapkou naděje spolupracujeme již poněkolikáté a za všechno, čím nám v naší práci pomáhá, děkujeme," řekl ředitel Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav MUDr. Luděk Kramář, MBA.

foto: Jiří Kubík, Středočeský kraj
 

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa