Kapka Naděje

Křest kalendáře Kapky naděje 2017 s podtitulem "Vítězové"

V pondělí 24. 10. 2016 proběhl slavnostní křest kalendáře Kapky naděje v nové restauraci slavného kuchaře Emanuela Ridiho, která nese jméno MANÚ RISTO & LOUNGE. Známé české osobnosti se fotily pro kalendář spolu s dětmi, které se léčily na dětské hematoonkologii.

Před objektivem fotografa Martina Vobořila stanuly takové osobnosti jako například Helena Vondráčková, Liběna Rochová, Ester Ledecká, Tereza Salte, Roman Paulus, Jakub Vágner a další. Kalendář nese název „VÍTĚZOVÉ“. Umělecké fotografie znázorňují dětské pacienty s významnými osobnostmi, které jsou pro veřejnost ekvivalentem vítěze, stejně jako děti, které zvítězily nad zákeřnou chorobou.

Tento křest byl spojen s představením nového podzimního projektu a to fashion trička s názvem Mandala naděje, které si lidé mohou zakoupit na dárcovském portálu pro všechny „Dobráky od kosti“ na adrese: kapkanadeje.cz/dobraci. Za designem trička stojí tatérské studio Inkoust.me TAKE AWAY v čele s jedním z nejuznávanějších českých tatérů, Lukášem Poláčkem, a za pomoci nejvýznamnějších českých bloggerek z Elite Bloggers.

Poslední VELKOU novinkou, kterou Kapka naděje se ctí na křtu oznámila, je spolupráce se společností Huawei Technogies (Czech) s.r.o. Společnost Huawei je přední světový poskytovatel řešení pro informační a komunikační technologie (ICT). Cílem společnosti je obohacovat život a zvyšovat efektivitu prostřednictvím lépe propojeného světa. Právě proto poskytla společnost 40 kusů notebooků, které Kapka naděje využije na výuku, ale i zábavu dětských pacientů, kterým léčba neumožňuje pohyb mimo nemocniční prostředí, a kde často tráví i dlouhé měsíce v izolaci. Tímto darem se dětští pacienti mohou lépe zapojit do výuky své školy, a zároveň se zpříjemní jejich léčebná doba zábavou, kterou notebooky poskytnou.

„V České republice jsme již 13 let a naše podnikání je zde úspěšné. Není to jen díky našim inovacím, zákaznicky orientovaným přístupem a oddaností, ale také proto, že se snažíme do toho dát naše srdce,“ řekl Radoslaw Kedzia, generální ředitel společnosti Huawei v České republice.

„Děti trpící hematologickými či onkologickými onemocněními potřebují větší péči ze strany společnosti, například v jejich vzdělávání, protože léčba jim často neumožňuje chodit do školy. Notebooky jim pomohou držet krok s technologií a podpoří nejen efektivitu jejich studia, ale i spojení s rodinou, přáteli, spolužáky a učiteli během dlouhého pobytu v nemocnici.“ říká PR ředitelka, Helen Wang, ze společnosti Huawei.

„Před 16 lety, když jsem zakládala Kapku, jsem neměla ani tušení, že někdy v budoucnu naší činnost bude podporovat tak uznávaná mezinárodní společnost z druhého konce světa jako je Huawei a mám z toho velkou radost,“ okomentovala celou záležitost zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa