Kapka Naděje

Kapka naděje spolu s bary pomáhala

15. a 16. dubna proběhl již VI. ročník charitativní akce pro Kapku naděje Cocktail Weekend 2016. Celé akce se po oba dny zúčastnilo 31 barů, kterým se podařilo vybrat částku 101 697 Kč. Z vybraných peněz bude zakoupena novorozenecká resuscitační sada NeoPuff do klatovské nemocnice.

V rámci akce Cocktail Weekend 2016 si mohli lidé ve vybraných barech po celé České republice zakoupit „o kapku lepší koktejly“, které pomůžou novorozencům. Z každého prodaného nealkoholického i alkoholického koktejlu bary přispěly částkou 20 Kč na Nadační fond Kapka naděje. Všechny bary následně obdržely ocenění ve formě zlatého, stříbrného a bronzového diplomu podle počtu prodaných koktejlů. První tři místa obsadili: Coyotes Prague, La Bodeguita del Medio a Bugsy's Bar.

„Jsem ráda, že má akce stále velkou odezvu jak u veřejnosti, tak u samotných barů. Myslím, že se nám podařilo získat krásnou částku, která pomůže na novorozeneckém oddělení v Klatovech těm nejmenším a nejzranitelnějším dětem a za to patří zúčastněným barům náš velký dík.“ říká prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

Již 16 let pomáhá Nadační fond Kapka naděje nemocným dětem. Od roku 2002 se pomoc Kapky naděje rozrostla i do regionů a v současné době pomáhá ve více než 40 nemocnicích po celé České republice. Novorozenecká resuscitační sada NeoPuff zakoupená do Klatovské nemocnice a.s. bude využita na porodním sále, kde v tuto chvíli není k dispozici a je nezbytně nutná pro případnou rychlou resuscitaci novorozence. Využití sady, místo klasického ručního resuscitačního vaku, zajišťuje efektivnější resuscitaci a navíc pomáhá ochránit zranitelné plíce novorozence.
 

Pořadí barů:

1. Coyotes Prague

2. La Bodeguita del Medio

3. Bugsy's bar

4. Mánesova Bar and Books

5. Music & Cocktail Bar

6. Music club&bar Phenomen

7. Double Trouble

8. City Café; Co kdyby...®; Co kdyby...®

9. Atelier Red&Wine Restaurant

10. Amundsen ice bar

11. Amigos cocktail & music bar

12. Batailon; Cash Only Bar; La Corse

13. Bonvivant's CTC

14. Affinity cafe bar & restaurant

15. Blah Blah Bar

16. Barracude Coctail Bar

17. Sky Club 18; Hotel Horizont

18. La Casa Argentina

19. The Blues Brothers

20. Cocktail bar OSA

21. Garibaldis cafe-bar-lounge

22. Becher's bar; Malá dvorana

23. Capri café-bar-lounge

24. Silver Rock

25. Lebowski café bar

26. Bar myslivna - nepodpořili


Partneři projektu jsou Česká barmanská asociace a BARLIFE.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa