Kapka Naděje

Kapka naděje pomáhala na Klinice popáleninové medicíny FNKV

Nadační fond Kapka naděje předal hodnotný dar, který bude pomáhat v případě těch nejtěžších, na životě ohrožených, dětských pacientů na dětském oddělení Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (KPM FNKV).

NF zakoupil přístroje v celkové hodnotě 270 600,- Kč, a z toho bylo věnováno 83 486,- Kč z projektu Pekáč buchet, který trval 3 měsíce a za tu dobu se do tvarování břišního svalstva zapojilo aktivně přes 10 000 lidí z Čech a ze Slovenska a několik slavných osobností. Slavnostní předání proběhlo 23. 9. 2015 za přítomnosti zakladatelky nadačního fondu Venduly Pizingerové a ředitelky Elen Švarcové, za projekt Pekáč buchet bude přítomen moderátor České televize a autor projektu Pekáč buchet 2015 Petr Srna a PR and Marketing Manager PlayStation a autor projektu Jakub Holý. Za KPM FNKV se zúčastní přednosta kliniky MUDr. Robert Zajíček, Ph.D. a ředitelka nemocnice paní MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.

„V případě těch nejtěžších pacientů s popáleninami v oblasti obličeje a krku je velmi důležité zajistit průchodnost dýchacích cest před vytvořením otoku, který může dítě dusit. Zakoupený videolaryngoskop umožní lépe a přesně zobrazit komplikované anatomické poměry vstupu do dýchacích cest a s jeho použitím u rozsáhle popálených dospělých pacientů máme na KPM FNKV výborné zkušenosti. Vložení kanyly do průdošnice a zajištění průchodnosti dýchacích cest je technicky velmi obtížné a jedná se o život zachraňující zákrok.“ MUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

Předmětem daru jsou následující přístroje: Glidescope Titatinum systém (monitor + lžíce T3 + kabeláž + stojan + příslušenství) a videolaryngoskopický nástavec Glidescope Cobalt AVL pro velikost lžic 1-2 + sada jednorázových lžic vel. 1 a 2 po 10 ks.

foto: FNKV a Jiří Hadač

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa