Kapka Naděje

Kapka naděje na 55. výročí Mezinárodního festivalu pro děti a mládež - DEN PRVNÍ

Tento rok nebyl výjimkou a NF Kapka naděje se opět přijela podívat do Zlína na již 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Festival probíhal ve dnech 29. 5. – 4. 6. 2015., kdy Kapka naděje se opětovně stala hlavním partnerem v oblasti benefičních projektů na ZFF.

Tradicí na tomto festivalu je odhalení hvězd na chodníku slávy dětských filmových herců. Tento rok nadační fond spolu s organizátory Mezinárodního festivalu, a za podpory města Zlín, odhalil 2. 6. 2015 ve 14:00 hod. dvě nové hvězdy. Jednalo se o herečku Lucii Zedníčkovou a herce Jana Potměšila. Slavnostnímu ceremoniálu byla přítomna Vendula Svobodová jako prezidentka NF Kapka naděje, Markéta Pášmová, umělecká ředitelka festivalu, MUDr.Miroslav Adámek, primátor města Zlína a v neposlední řadě Martina Dlabajová - členka Evropského parlamentu. Hvězdy byly odhaleny za moderace Dany Morávkové a Jana Čenského.

Celý charitativní den se zakončil benefiční Open air koncertem na Náměstí Míru ve Zlíně. Vystoupili zde protagonisté muzikálu Drákula Marian Vojtko a Kamila Nývltová, kteří představili nejen písně z výše uvedeného muzikálu. V rámci koncertu proběhlo předávání šeků od partnerů NF Kapka naděje. Výtěžek celého koncertu dosáhl neuvěřitelných 292.000 Kč. Z výtěžku budou zakoupeny přístroje pro Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. a na dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice, a.s.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa