Kapka Naděje

Děti v českobudějovické nemocnici budou pod dohledem nových monitorů od Kapky naděje

Tři nové monitory vitálních funkcí v hodnotě 572 tisíc korun budou dohlížet na zdravotní stav dětí, hospitalizovaných v Nemocnici České Budějovice, a. s. Největší jihočeské krajské zdravotnické zařízení nové přístroje získalo od Nadačního fondu Kapka Naděje, který se zabývá podporou onkologicky nemocných dětí.

Monitor vitální, současně znám také jako monitor životních funkcí nebo také fyziologický monitor je zařízení sloužící ke sledování zdravotního stavu pacienta. Monitor využívá ke snímání stavu pacienta různé senzory, jako např. senzory pro měření EKG, senzor okysličení krve, senzor pro měření teploty a další. „Při léčbě akutní leukémie děti procházejí náročným obdobím intenzívní chemoterapie. Celkový stav se může kdykoli akutně zhoršit, proto potřebujeme k monitoraci spolehlivé moderní přístroje,“ vysvětluje vedoucí lékař stanice MUDr. Pavel Timr.

Do nemocnice s námi zavítala i vzácná návštěva v podobě zástupců společnosti CENTROPEN, a.s., která se zabývá výrobou kvalitních psacích a kreslicích potřeb pro nejširší možné využití. Této činnosti se společnost Centropen věnuje více než 75 let. Psací potřeby dětem předal Ing. Jaroslav Maršán, generální ředitel společnosti Centropen.

Velkou pozornost klade především na oblast vývoje nových výrobků, ve kterém upřednostňuje zdravý způsob psaní. Společnost svou velkorysostí přispěje svými výrobky, k tomu, aby dětští pacienti měli příjemnější pobyt v nemocničním zařízení a rovněž jim jejich výrobky pomohly zkrátit dlouhé chvíle pobytu v průběhu léčby.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa