Kapka Naděje

Benefiční den na zlínském festivalu

V úterý 31. 5. 2016 čekal Kapku naděje náročný den na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Dopoledne se na "chodníku slávy dětských filmových hvězd" ujali moderátorské role Dana Morávková a Jan Čenský a přivítali váženého hosta festivalu, kterým byl primátor města Zlín MUDr. Miroslav Adámek, ale také samozřejmě prezidentka NF Kapka naděje Vendula Pizingerová, která nejen dostala přenádhernou květinu od samotného ředitele festivalu Čestmíra Vančury, ale ještě si zvládla na pódiu popovídat se skvělými moderátory.

Není tomu náhodou, že na 56. ročníku nechyběli ani Klára Pollertová a Jiří Strach. Bývalým dětským hvězdám byly ve Zlíně odkryty hvězdy na chodníku slávy a staly se tak součástí již legendárního chodníku, kde se svými hvězdami pyšní například Marek Eben, Michal Suchánek, Tereza Brodská a mnoho dalších. Klára Pollertová, která nyní působí ve Švandově divadle v Praze, jako dítě zazářila například ve filmech Hordubal, Návštěvníci nebo Vesničko má středisková. Jiří Strach je pro dnešní herecký svět známý režisér, ten si jako malý zahrál ve filmech Vyhrát potichu, Smrt krásných srnců a i třeba v seriálu Bylo nás pět.

Večer se na náměstí Míru od 18 hodin konal Koncert naděje, jehož hvězdou byla Helena Vondráčková.

Na koncertě se vybralo neuvěřitelných 189 418Kč. Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák předal šek za Zlínský kraj na 50 000 Kč, DETSKEBOTY.cz 45 000 Kč, společnost Víno Hruška věnovala 59 334 Kč (z toho 19 334 Kč bylo vybráno formou sbírky ve vinotékách Víno Hruška), SPX-CAR autorizovaný Volvo dealer Zlín 10 000 Kč a Promens a.s. 5 000 Kč.

Do připravených kasiček pak návštěvníci koncertu dohromady vložili 20 084 Kč.

Celému týmu zlínského festivalu, Heleně Vondráčkové a také návštěvníkům festivalu děkujeme za jejich dobrotu. Díky Vám můžeme pomáhat a těšíme se na Vás příští rok.

Poděkování dárcům

Activa Beznoska Jaroslav Beran Family Foundation Shell Tesa